20. februar 2020

POMLAJENA IZBRANA VRSTA SZTK

Izbrana vrsta SZTK, se je že tradicionalno udeležila 43. mednarodnega S.K.I.F. KARATE-DO turnirja "Pokal Ruše 2020". Tokrat se je turnirja udeležila nekoliko pomlajena izbrana vrsta SZTK in se preizkusila na dokaj zahtevnem turnirju, imeli pa smo tudi najstarejšega tekmovalca Sergeja Doboviška. Na turnirju je sodelovalo preko 450 karateistov iz sedmih držav in sicer tekmovalci iz Srbije, Ukrajine, Romunije, Češke, Bosne in Hercegovine, Nemčije in Slovenije. Iz SZTK se je turnirja udeležilo 40 karatek in med njimi so imeli tudi dva para karateista. skupaj so osvojili: 6 zlatih odličji, 4 srebrne in 4 bronastih medalj. Videli smo veliko dobrih nastopov v katah in tudi v odličnih borbah, kjer so se nekateri naši karateisti prvič borili v prostih borbah.
Med častnimi gosti in govorniki je bil tudi g. Marko MITROVIČ - član izvršnega odbora KZS, član izvršnega odbora ZKOS in predsednik SZTK.

Izbrano vrsto SZTK so zastopali:
- Barbara Gavran 1. mesto v kati,
- Lana Križman 1. mesto v kati,
- Eva Griparič 1. mesto v kati pri članicah in 1. mesto v kati pri mladinkah,
- Jernej Muženič 1. mesto v kati,
- Jože Primc 1. mesto v kati,
- Lana Lenarčič 2. mesto v kati,
- Jure Božič 2. mesto v kati,
- Nik Sejdiji 2. mesto v kati,
- Mila Mitrovič 2. mesto v kati,
- Dunja Jeremič 3. mesto v kati,
- Gabrijel Vatovec 3. mesto v kati,
- Sergej Dobovišek 3. mesto v kati,
- Kristjan Peršin 3. mesto v kati,

in Naja Metelko, Gaja Majkić, Lea Balta, Zarja Lah, Pia Gorenšek, Kaja Petrovčič Štempelj, Lucija Leben, Lea Križman, Nai Sever, Enej Slaviček, Jakob Šramel, Filip Gavran, Rok Malavašič, Jošt Zajc, Matic Jambrovič, Lan Sever, Matej Gros, Vid Belcijan Štok, Rodion Krantov, Jure Fele, Samuel Aluisi Škarja, Grad Daniel, Eric Aluisi Škarja, Patrik Peršin, Bor Valek, Jure Oblak in Mitja Dobovišek.

15. maj 2020

Kime je zaključek udarca z jasnim namenom, odločnostjo in fokusom ob istočasnem hitrem krčenju mišičnih skupin, ki sodelujejo pri izvedeni tehniki in pri stabilizaciji ter pritisku na podlago.

15. maj 2020

Cornel Musat, vrhunski tekmovalec in trener tradicionalnega karateja iz Romunije, je podelil svoja razmišljanja v zanimivem intervjuju.

World karate legend preaches union of all countries and predicts major achievements for ITKF | Revista Budô

9. maj 2020

Spoštovani karateisti in klubi, člani SZTK!

V mesecu maju smo načrtovali izvedbo 17. Državnega prvenstva SZTK 2020. Zaradi ukrepov za omejitev širjenja virusa Covid-19 in omejitve tekmovanj, bomo državno prvenstvo prestavili na jesenski termin. O...

7. maj 2020

Zanshin predstavlja pozornost brez napetosti. Gre za fizično in duševno stanje pripravljenosti - biti prisoten in pozoren na vse okoli sebe. V takšnem duševnem stanju se je karateist sposoben soočiti z vsemi izzivi v doju in v življenju.

3. maj 2020

ITKF pričenja z novo animirano serijo, ki bo na enostaven način pojasnjevala osnovne principe tradicionalnega karateja. Vzpodbujamo vse trenerje in karateiste, da jo spremljajo in si tako na zabaven način osvežijo pogled na svet tradicionalnega...

29. april 2020

Člani International Traditional Karate Federation ITKF in Slovenske zveze tradicionalnega karateja SZTK smo globoko hvaležni vsem, ki so aktivni in delujejo tudi v času globalne zdravstvene krize. Oss!

17. april 2020

Z veseljem objavljamo, da lahko na spodnji povezavi dostopate do prve številke ITKF časopisa. Pri mnogih ITKF aktivnostih smo člani SZTK aktivno sodelovali, prav tako pa tudi pri nastanku te prve številke.

ITKF časopis ima namen informiranja vseh...

25. marec 2020

European Traditional Karate Federation ETKF

Modri nasveti in strokovna priporočila za karateiste od zdravnika, predsednika ETKF in predsednika Medicinske komisije ITKF Dr. Vladimira Jorge.

21. marec 2020

Zelo podpiramo moder nasvet Svetovne zveze tradicionalnega karateja ITKF.

We are living days that we were told to stay home so that we could end the COVID-19 pandemic as soon as possible. In this period we have the opportunity to reflect to...

5. marec 2020

Dear members, friends and supporters of SZTK!

At the end of March, we planned to carry out a major international two-day event, "Open Championship in Traditional Karate Koper 2020" (trainings for children and adults, referee seminars, socializing and...