20. februar 2020

POMLAJENA IZBRANA VRSTA SZTK

Izbrana vrsta SZTK, se je že tradicionalno udeležila 43. mednarodnega S.K.I.F. KARATE-DO turnirja "Pokal Ruše 2020". Tokrat se je turnirja udeležila nekoliko pomlajena izbrana vrsta SZTK in se preizkusila na dokaj zahtevnem turnirju, imeli pa smo tudi najstarejšega tekmovalca Sergeja Doboviška. Na turnirju je sodelovalo preko 450 karateistov iz sedmih držav in sicer tekmovalci iz Srbije, Ukrajine, Romunije, Češke, Bosne in Hercegovine, Nemčije in Slovenije. Iz SZTK se je turnirja udeležilo 40 karatek in med njimi so imeli tudi dva para karateista. skupaj so osvojili: 6 zlatih odličji, 4 srebrne in 4 bronastih medalj. Videli smo veliko dobrih nastopov v katah in tudi v odličnih borbah, kjer so se nekateri naši karateisti prvič borili v prostih borbah.
Med častnimi gosti in govorniki je bil tudi g. Marko MITROVIČ - član izvršnega odbora KZS, član izvršnega odbora ZKOS in predsednik SZTK.

Izbrano vrsto SZTK so zastopali:
- Barbara Gavran 1. mesto v kati,
- Lana Križman 1. mesto v kati,
- Eva Griparič 1. mesto v kati pri članicah in 1. mesto v kati pri mladinkah,
- Jernej Muženič 1. mesto v kati,
- Jože Primc 1. mesto v kati,
- Lana Lenarčič 2. mesto v kati,
- Jure Božič 2. mesto v kati,
- Nik Sejdiji 2. mesto v kati,
- Mila Mitrovič 2. mesto v kati,
- Dunja Jeremič 3. mesto v kati,
- Gabrijel Vatovec 3. mesto v kati,
- Sergej Dobovišek 3. mesto v kati,
- Kristjan Peršin 3. mesto v kati,

in Naja Metelko, Gaja Majkić, Lea Balta, Zarja Lah, Pia Gorenšek, Kaja Petrovčič Štempelj, Lucija Leben, Lea Križman, Nai Sever, Enej Slaviček, Jakob Šramel, Filip Gavran, Rok Malavašič, Jošt Zajc, Matic Jambrovič, Lan Sever, Matej Gros, Vid Belcijan Štok, Rodion Krantov, Jure Fele, Samuel Aluisi Škarja, Grad Daniel, Eric Aluisi Škarja, Patrik Peršin, Bor Valek, Jure Oblak in Mitja Dobovišek.

5. julij 2020

Bravo, Spase! Tudi mi smo ponosni nate!

Струмичанецот Спасе Стојанов освен во Кати стана Државен првак и во Фукуго – докторантот по фармација успеси реди и во Словенија

3. julij 2020

Še nekaj slik z zaključnega srečanja KK Grade ter polaganja izpitov 2020.

Foto: Miha Kralj

3. julij 2020
KK Grade izpiti 2020

Corona kriza je globoko vplivala na delovanje članov SZTK. Vsak se je odzval malo drugače in iskal načine, da bi svojim članom vseeno omogočil kvalitetne vsebine in rast.

Karate klub Grade se je v času krize s svojimi člani preselil na prosto in...

2. julij 2020

FKT Budo France - Fédération de Karaté Traditionnel

ITKF organizira Online sodniški seminar in Online tekmovanje v katah. Prisrčno vabimo vse sodnike in člane, da si podrobnosti preberejo na spodnjih povezavah.

23. junij 2020

Nekaj pomembnih informacij svetovne zveze ITKF. Za nas najbolj aktualna je, da se zaradi negotovosti, povezanih s Corona virusom, letošnje Evropsko prvenstvo prelaga na naslednje leto.

17. maj 2020

Obvestilo glede ukrepov Covid-19!

S 23.5. se sproščajo tudi športna rekreacija, šport študentov, šport starejših. Vadba bo lahko za vse potekala tako v notranjih, kot v zunanjih športnih objektih ter površinah za šport v naravi (tudi v šolskih...

Sproščanje ukrepov (COVID-19) | www.nijz.si

16. maj 2020

Kiai je vokalizacija namere in zunanja pojava notranje ki energije. Izhaja iz središča telesa ter skozi izdih usmerja in krepi stabilnost in odločnost izvedbe giba.

15. maj 2020

Kime je zaključek udarca z jasnim namenom, odločnostjo in fokusom ob istočasnem hitrem krčenju mišičnih skupin, ki sodelujejo pri izvedeni tehniki in pri stabilizaciji ter pritisku na podlago.

15. maj 2020

Cornel Musat, vrhunski tekmovalec in trener tradicionalnega karateja iz Romunije, je podelil svoja razmišljanja v zanimivem intervjuju.

World karate legend preaches union of all countries and predicts major achievements for ITKF | Revista Budô

9. maj 2020

Spoštovani karateisti in klubi, člani SZTK!

V mesecu maju smo načrtovali izvedbo 17. Državnega prvenstva SZTK 2020. Zaradi ukrepov za omejitev širjenja virusa Covid-19 in omejitve tekmovanj, bomo državno prvenstvo prestavili na jesenski termin. O...