22. september 2019

XII. ODPRTO KARATE PRVENSTVO »VISOKO 2019«

Šolsko leto se je že aktivno pričelo in v klubih že pridno treniramo. Septembra smo pričeli z zveznimi aktivnostmi in se udeležili Mednarodnega prvenstva v Visokem BIH.

Izbrana vrsta REPREZENTANCE SZTK-ja, se je že osmič zapored udeležila prvenstva v Visokem ter se predstavila kot odločna, dobro pripravljena, organizirana, predvsem pa uspešna reprezentanca SZTK.
Tekmovalci so se predstavili v več disciplinah in lahko rečemo, da so dali vse od sebe, pa čeprav se včasih ni izšlo kot bi želeli. Skupno smo OSVOJILI 19 medalj. Poleg vseh medalj je za najboljšo tekmovalko na tekmovanju prejela pokal Nina Požun.

Izbrana vrsta REPREZENTANCE SZTK so bili na tekmovanju zelo uspešni in dosegli naslednje uvrstitve:
- Matic Šifrer; 2. mesto v prosti borbi in 3. mesto v ko-go kumite,
- Pia Utenkar 3. mesto v kati in 3. mesto v ko-go kumite,
- Nina Požun 1. mesto v fu-kugo disciplini, 2. mesto v prosti borbi, 3. mesto v ko-go kumite,
- Natali Sedmak 1. mesto v kati in 2. mesto v fu-kogo disciplini,
- Mila Mitrović 1. mesto v kihon (tehnika) in 2. mesto v kati,
- Rok Požun 3. mesto v kati in 3. mesto v ko-go kumite,
- Jure božič 3. mesto v ko-go kumite,
- Lovro Kramberger 1. mesto v fu-kogo disciplini, 2. mesto v ko-go kumite in 2. mesto v prosti borbi,
- tim SLO 1, sestavljali Bor Valek, Daniel Grad, Matic Šifrer, osvojili 3. mesto v kati,
- tim SLO 2, sestavljali Jure Božič, Jernej Muženič, Tadej Griparič, osvojili 2. mesto v kati,
- tim SLO 3, sestavljale Nina Požun, Natali Sedmak, Pia Utenkar, osvojile 3. mesto v kati.
Tekmovali pa sta tudi Marika Jarnjevič in Ema Čikotič, ki sta kljub odličnim nastopom, žal ostali brez uvrstitve na stopničke.

Čestitke vsem tekmovalcem!

Zahvaljujemo se vsem, ki ste podprli odpravo, tako spremljevalcem za veliko pomoč pri sami
izvedbi, kot tudi staršem, ki ste nam zaupali svoje otroke. Vsi skupaj zmoremo, vsi za enega, eden za vse!

Selektorska komisija SZTK

19. oktober 2019

Strokovnost sodniškega kadra je eden od ključnih predpogojev za uspešno izvedbo tekmovanj v tradicionalnem karateju. Danes smo organizirali še enega v seriji sodniških seminarjev, kjer vedno obdelujemo ključne sodniške vidike tekmovalnih disciplin...

18. oktober 2019

Zelo uporabna misel tudi za karate:

"Tekma predstavlja zgolj najboljši trening, privlačen ritual in dnevni izziv, ki nudi možnost prikaza vsega najboljšega v danem trenutku. Samo to in nič več. Tekma ne sme ničesar odvzeti, tekma naj samo dodaja. Če...

Čudovita resnica o strahu: zbeži vsakič, ko mu prideš nasproti

29. september 2019

Obvestilo tekmovalne komisije SZTK

2. Pokalna tekma SZTK 2019 bo v nedeljo, 17.11.2019 v Šmartnem pri Litiji v Dvorani Pungart.

20. september 2019

Izbrana vrsta Slovenske zveze tradicionalnega karateja je srečno prispela v BIH. Med potjo smo se ustavili na krajših počitkih, ogledali smo si tudi Kanjon med Knježevim in Travnikom. Proti večeru pa smo opravili krajši trening. Jutri pa sledi XII....

29. avgust 2019
GENERAL INFO | Itkf

26. avgust 2019

Vabilo na izborni trening kandidatov, ki bodo sodelovali na XII. ODPRTEM KARATE PRVENSTVU "VISOKO 2019"!

10. julij 2019
Karate zveza Slovenije

Pozitivni premiki v smeri povezanosti vseh slovenskih karateistov.

28. junij 2019

34. Evropsko prvenstvo v tradicionalnem karateju Romunija 2019 - 3. del.

28. junij 2019

34. Evropsko prvenstvo v tradicionalnem karateju Romunija 2019 - 2. del.