13. maj 2019

Seminar SZTK - Shihan Takashi

Na vabilo Tehnične komisije je Shihan Tokuhisa Takashi 4. maja 2019 izvedel seminar tradicionalnega karateja za člane SZTK, TT Dojo in zunanje člane. Vsebino seminarja je okvirno začrtala Tehnična komisija, medtem ko jo je Shihan skladno z željami oblikoval in seminar praktično izvedel. Seminarja se je udeležilo 39 karatek, ki so bili pretežno nosilci mojstrskih stopenj.
Shihan je po uvodnem pozdravu in ogrevanju seminar pričel z osnovnimi kihon elementi na mestu (Sonoba kihon), v katere je že umestil tehnike značilne za Nijushiho kato z osnovnimi principi delovanja telesa (rotacija, vibracija). Temu je sledil osnovni kihon v gibanju (Ido kihon). Nato je Shihan prikazal taktike značilne za kumite kot so Go-no-sen, Sen-no-sen in Tai-no-sen, katere so udeleženci tudi praktično preizkusili z delom v parih. Na koncu je sledil še izvrsten prikaz kate Nijushiho ter tudi njena progresivna izvedba po posameznih medsebojno povezanih sklopih. Pri razlagi je Shihan Takashi uporabil primerjavo z valovanjem vode oziroma morja, s čimer je poudaril pomen naravnega gibanja v kati in s tem tudi racionalnejšega pridobivanja energije ter učinkovite uporabe celotnega telesa. Seminar je bil zasnovan tako, da so lahko udeleženci skozi izvedbo kate ter taktik izkusili, da sta kumite in kata neločljiva celota borilne veščine.

Po seminarju so bili izvedeni zvezni izpiti za DAN stopnje. Izpitov se je udeležil en član, ki je opravljal izpit za 5. DAN in ga opravil pod pogojem, da v mesecu oktobru ponovno izvede kato ter nekaj izpostavljenih tehnik.

Tehnična komisija SZTK
Almin Gorinjac

4. november 2019

Slovenian Traditional Karate Association

announces

in co-operation with Karate club Kensei, Litija, Slovenia
invitation for the international traditional karate tournament

Litija Cup 2019

and the 2nd SZTK cup competition in 2019,

on Sunday, 17.11.2019 in...

4. november 2019

Slovenska zveza tradicionalnega karateja

objavlja

v sodelovanju s Karate klubom Kensei, Litija,

razpis

za mednarodni turnir v tradicionalnem karateju,
ki bo veljal kot 2. pokalna tekma SZTK.

Pokalni turnir Litija 2019 bo v nedeljo, 17.11.2019 v dvorani...

28. oktober 2019

Tudi ta vikend smo se sodniki dodatno usposabljali za sojenje na tekmah tradicionalnega karateja. Že 17. novembra nas čaka praksa na Pokalni tekmi v tradicionalnem karateju, ki jo SZTK organizira skupaj s Karate Klub Kensei v Šmartnem pri Litiji....

19. oktober 2019

Strokovnost sodniškega kadra je eden od ključnih predpogojev za uspešno izvedbo tekmovanj v tradicionalnem karateju. Danes smo organizirali še enega v seriji sodniških seminarjev, kjer vedno obdelujemo ključne sodniške vidike tekmovalnih disciplin...

18. oktober 2019

Zelo uporabna misel tudi za karate:

"Tekma predstavlja zgolj najboljši trening, privlačen ritual in dnevni izziv, ki nudi možnost prikaza vsega najboljšega v danem trenutku. Samo to in nič več. Tekma ne sme ničesar odvzeti, tekma naj samo dodaja. Če...

Čudovita resnica o strahu: zbeži vsakič, ko mu prideš nasproti

29. september 2019

Obvestilo tekmovalne komisije SZTK

2. Pokalna tekma SZTK 2019 bo v nedeljo, 17.11.2019 v Šmartnem pri Litiji v Dvorani Pungart.

22. september 2019

XII. ODPRTO KARATE PRVENSTVO »VISOKO 2019«

Šolsko leto se je že aktivno pričelo in v klubih že pridno treniramo. Septembra smo pričeli z zveznimi aktivnostmi in se udeležili Mednarodnega prvenstva v Visokem BIH.

Izbrana vrsta REPREZENTANCE SZTK-ja, se...

20. september 2019

Izbrana vrsta Slovenske zveze tradicionalnega karateja je srečno prispela v BIH. Med potjo smo se ustavili na krajših počitkih, ogledali smo si tudi Kanjon med Knježevim in Travnikom. Proti večeru pa smo opravili krajši trening. Jutri pa sledi XII....

29. avgust 2019
GENERAL INFO | Itkf

26. avgust 2019

Vabilo na izborni trening kandidatov, ki bodo sodelovali na XII. ODPRTEM KARATE PRVENSTVU "VISOKO 2019"!